Ημέρα της γυναίκας 2024

Με αφορμή την ημέρα της γυναίκας την Παρασκευή 8/3/2024 πραγματοποιήθηκε αφιέρωμα στη γυναίκα. Προβλήθηκε ιστορικό για τους αγώνες των γυναικών και την κατάκτηση των δικαιωμάτων της καθώς και πλούσιο υλικό για τη γυναίκα της επιστήμης, τη γυναίκα της διοίκησης, τη γυναίκα στη τέχνη, τη γυναίκα στα θρησκευτικά δρώμενα, τη μητέρας, την ηρωίδα της καθημερινότητας.

Απαγγέλθηκαν ποιήματα για τη γυναίκα από εκπαιδευόμενες και από την εκπαιδευτικό Αικατερίνη Σαλμά.

Παράλληλα, εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτικοί επιφύλαξαν μια έκπληξη στη Διευθύντρια του σχολείου και την βράβευσαν για την προσφορά της στο σχολείο.

Ευχαριστούμε τους εκπαιδευτικούς και τους εκπαιδευόμενους για την οργάνωση και την υλοποίηση αυτής της δράσης.