Ημέρα της γυναίκας – Βράβευση διευθύντριας

Είναι ωραίο να σε εκτιμούν και να αναγνωρίζουν τη δουλειά σου. Ιδιαίτερα οι άνθρωποι που σε ζουν καθημερινά και βλέπουν τον αγώνα που γίνεται στο ΣΔΕ Μεσολογγίου . Χθες, την ημέρα της γυναίκας, μου επιφύλαξαν μια έκπληξη, οι δικοί μου άνθρωποι, εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτικοί, και με βράβευσαν για τη προσφορά μου στο ΣΔΕ. Με το ποίημα της Στεφανίας Σμπόρα, με τρυφερά λόγια από τη Μαρία Σαμαντά, με μια αγκαλιά λουλούδια που ο αριθμός τους σήμαινε τα χρόνια που είμαι στο σχολείο αυτό, με μια πλακέτα και ένα βίντεο μου δείχνει στιγμές από τη ζωή μου στο σχολείο.

Αναπάντεχη έκπληξη! Αλλά δεν χρειαζόταν. Κάνω απλά αυτό που νομίζω ότι είναι σωστό για όλους. Σας ευχαριστώ όλους ειλικρινά από τη καρδιά μου! Από τη θέση αυτή, όσο είμαι, θα προσπαθώ να στηρίξω το θεσμό του σχολείου, τους εκπαιδευτικούς και όλους όσους έχουν ανάγκη μια δεύτερη ευκαιρία!

Σας ευχαριστώ πολύ! Να είστε πάντα υγιείς και να ακολουθείτε τα όνειρα σας!

Αγγελική Α. Γριβοπούλου