Ο Γιάννης Τζουανόπουλος στο σχολείο μας

Παρασκευή, 17 Μαρτίου 2023. Σε μια ζεστή και συγκινητική ατμόσφαιρα και με πολλή χαρά υποδεχτήκαμε στο σχολείο μας τον Γιάννη Τζουανόπουλο, ηθοποιό, στιχουργό, παραγωγό ραδιοφωνικών εκπομπών στην ΕΡΤ, καλλιτεχνικό Διευθυντή της Γιορτής του Απόδημου Ελληνισμού.

Αρχικά, η εκπαιδευτικός κυρία Σαλμά διάβασε το βιογραφικό του και στη συνέχεια πήρε το λόγο ο ίδιος και μας μίλησε για τη ζωή του, τη σχέση του με σημαντικούς Έλληνες καλλιτέχνες, όπως την Αλίκη Βουγιουκλάκη, τον Παπαμιχαήλ, τον Βοσκόπουλο, τη Χαρούλα Αλεξίου και άλλους πολλούς καλλιτέχνες, ηθοποιούς και τραγουδιστές.

Μας περιέγραψε συγκινητικές στιγμές από την ζωή στο ραδιόφωνο και αναφέρθηκε σε περιστατικά που πραγματικά σημάδεψαν τη ζωή του.

Απλός, ευαίσθητος, γεμάτος ενσυναίσθηση, έκανε εντύπωση στους εκπαιδευόμενους και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου.

Τον ευχαριστούμε θερμά για την αποδοχή της πρόσκλησης και τον περιμένουμε ξανά στο σχολείο μας.