Ενημερωτική συνάντηση εκπαιδευομένων Β΄ κύκλου

Αγαπητοί εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευόμενες,

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υγεία.

Σας καλούμε σε ενημερωτική συνάντηση στο σχολείο μας, τη Πέμπτη στις 16/09/2021 και ώρα  5:30 μ.μ.

Σας ενημερώνουμε, ότι σύμφωνα με τα νέα μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19, για να εισέρχεστε στο χώρο του σχολείου, θα πρέπει να έχετε μαζί σας:

1. Ψηφιακό Πιστοποιητικό COVID-19 της Ε.Ε. (EU Digital COVID Certificate EUDCC) του Κανονισμού (ΕΕ)
  2. Ή βεβαίωση εμβολιασμού της παρ. 5 του άρθρου 55 του ν. 4764/2020
  3. Ή βεβαίωση νόσησης COVID-19 το τελευταίο εξάμηνο
  4. Ή βεβαίωση αρνητικού εργαστηριακό διαγνωστικού ελέγχου, με δική σας δαπάνη

Ο υποχρεωτικός εργαστηριακός διαγνωστικός έλεγχος νόσησης διενεργείται έως και σαράντα οκτώ (48) ώρες πριν την  πρώτη ημέρα προσέλευσης στην εκπαιδευτική δομή. Άρα, το υποχρεωτικό τεστ θα πρέπει να το κάνετε μετά την Τρίτη 14/09/2021 και ώρα 5:30 μ.μ.

Τέλος, σας ενημερώνουμε ότι η χρήση της προστατευτικής μάσκας είναι υποχρεωτική στους εξωτερικούς και εσωτερικούς χώρους του σχολείου.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση, επικοινωνήστε μαζί μας.

Τηλέφωνο: 2631028176 (απογευματινές ώρες)

Αγγελική Γριβοπούλου

Ο Υποδιευθυντής