Χριστουγεννιάτικη γιορτή – Ανταλλαγή συμβολικών δώρων

Την Παρασκευή 22/12/2023 το απόγευμα πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή στο σχολείο μας, σε κλίμα συγκίνησης και αναπόλησης των παιδικών μας χρόνων. Με τη συμμετοχή των εκπαιδευομένων Α΄ και Β΄ κύκλου διαβάστηκαν κείμενα, ποιήματα και ακούστηκαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Έπειτα, με τη βοήθεια του Άγιου Βασίλη (του Αποστόλη Πούλιου, απόφοιτου του σχολείου) μοιράστηκαν συμβολικά δώρα σε όλους τους παρευρισκόμενους. Τα συμβολικά δώρα συλλέχθηκαν από τους εκπαιδευόμενους και τους εκπαιδευτικούς.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν παλιοί απόφοιτοι του σχολείου, που είναι ήδη μαθητές λυκείου, εκπαιδευτικοί, εκπαιδευόμενοι με τις οικογένειές τους και η διοίκηση του σχολείου. Μετά το πέρας της γιορτής, μοιράστηκαν γλυκά και κεράσματα που πρόσφεραν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους εκπαιδευτικούς για τη συνεργασία τους, τον Σταύρο Μάη για τη βοήθειά του στα ηχητικά και τον Θεοφάνη Γκαναβία για την βιντεοσκόπησης της εκδήλωσης.

Καλές γιορτές σε όλους με υγεία και χαρά!