Κατασκευή μπισκοτόσπιτων στην ΕΠΑΣ-ΔΥΠΑ Μεσολογγίου

Την Πέμπτη 24/11/2023 και ώρα 16:00 οι εκπαιδευόμενες και οι εκπαιδευόμενοι του Α΄ και Β΄ Κύκλου μαζί με εκπαιδευτικούς του σχολείου επισκέφθηκαν την ΕΠΑΣ-ΔΥΠΑ Μεσολογγίου. Εκεί, οι μαθητές της σχολής υποδέχτηκαν θερμά το σχολείο μας και ο κύριος Κωνσταντίνος Καπλανίδης μίλησε για το ρόλο και το έργο της ΕΠΑΣ-ΔΥΠΑ. Στη συνέχεια, δημιουργήθηκαν ομάδες και η εκπαιδευτικός της ΕΠΑΣ Λίτσα Τσάπαλου καθοδήγησε τους εκπαιδευόμενους να κατασκευάσουν μπισκοτόσπιτα.

Οι εκπαιδευόμενοι χάρηκαν πολύ τη δραστηριότητα και μαζί με τα παιδιά τους “έχτισαν” όμορφα και γλυκά, μπισκοτένια σπιτάκια.

Ευχαριστούμε θερμά τη διοίκηση, τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές της ΕΠΑΣ-ΔΥΠΑ για αυτή τη δράση και ευχόμαστε να συνεχιστεί η συνεργασία μας.