Πιστοποίηση γνώσεων Πληροφορικής

Τη Δευτέρα 19/6/2023 οργανώθηκαν στο σχολείο μας εξετάσεις πιστοποίησης γνώσεων Πληροφορικής. Οι εκπαιδευόμενοι του σχολείου μας είχαν τη δυνατότητα να λάβουν μέρος ΔΩΡΕΑΝ στην πιστοποίηση γνώσεων πληροφορικής και να αποκτήσουν ένα ισχυρό τίτλο. Οι εξετάσεις έγιναν σε τρεις ενότητες, Word, Excel και Internet. Για όσους δεν τα κατάφεραν την πρώτη φορά, υπάρχει και δεύτερη προσπάθεια, την Πέμπτη 22 Ιουνίου 2023.

Όλο το προηγούμενο διάστημα ο εκπαιδευτικός Πληροφορικής Γιώργος Βαγγέλης έδειξε στους εκπαιδευόμενους τον τρόπο εξέτασης και τον τρόπο χειρισμού των τεστ και τον ευχαριστούμε ιδιαιτέρως.

Το έργο «ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΠΑΡΚΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ Σ.Δ.Ε.» του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. ανέλαβε ο φορέας “Ελληνικό Ινστιτούτο Πιστοποιήσεων”.

Οι εξετάσεις πραγματοποιήθηκαν στο εργαστήριο πληροφορικής 3 του σχολείου.
Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες!!!