Μαγειρική και ζαχαροπλαστική στην ΕΠΑΣ-ΟΑΕΔ Μεσολογγίου

Τη Δευτέρα 28/02/2022, οι εκπαιδευόμενες και οι εκπαιδευόμενοι των δύο κύκλων, συνοδευόμενοι από τις εκπαιδευτικούς Μαρία Σαμαντά, Ζωή Λάζαρη και Άννα Μανθάτη, επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις της ΕΠΑΣ-ΟΑΕΔ Μεσολογγίου. Οι εκπαιδευόμενοι χάρισαν στη δομή δύο βάζα και μια κουτάλα διακοσμημένα με την τεχνική του Decoupage, τα οποία είχαν φτιάξει μόνοι τους.

Σνίτσελ, σαλάτα και τυρόπιτα! Όλα πεντανόστιμα!
Τα δώρα μας

Αφού τηρήθηκαν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα και υποβλήθηκαν σε ράπιντ τεστ όλοι όσοι προσήλθαν στην εκπαιδευτική δομή, χωρίστηκαν σε δύο ομάδες. Η μια ομάδα μαγείρεψε σνίτσελ γεμιστό και η άλλη ομάδα σοκολατόπιτα. Παράλληλα, οι μαθητές της σχολής μας κέρασαν ζεστή σοκολάτα.

Οι εκπαιδευόμενοι γνώρισαν την εκπαιδευτική δομή της ΕΠΑΣ-ΟΑΕΔ και μαγείρεψαν υπό τις οδηγίες της Λίτσας Τσάπαλου και Μαρίας Πλαστήρα.

Ευχαριστούμε τις εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, τις εκπαιδευτικούς της ΕΠΑΣ-ΟΕΑΔ Μεσολογγίου, αλλά και τον διευθυντή της δομής Κωνσταντίνο Καπλανίδη για τη φιλοξενία και την οργάνωση αυτής της δράσης.