Συμμετοχή στον Διαγωνισμό: Αναπτύσσοντας κοινωνικούς επιχειρηματίες

Δύο ομάδες από το σχολείο μας με καθοδηγητές τους εκπαιδευτικούς Αγγελική Γριβοπούλου, Σπυριδούλα Μπράβου,, Δημήτριο Λαϊνά και Λεωνίδα Αρβανίτη συμμετέχουν στον διαγωνισμού του British Council #LifeSkills Αναπτύσσοντας κοινωνικούς επιχειρηματίες. Κατατέθηκαν τέσσερις προτάσεις από διαφορετικές ομάδες του σχολείου μας και στον τελικό πέρασαν οι δύο: Το πλυντήριο του κόσμου και το Second Change for Clothes.

Από τις οκτώ τελικές ιδέες όλων των σχολείων, οι δύο ανήκουν στο σχολείο μας! Συνεχίζουμε δυναμικά με τον τελικό.

Συγχαρητήρια στους εκπαιδευόμενους: Λουκά Πλα, Θεοδώρα Σαρακιώτη, Ζωή Μπαλάσκα, Δήμητρα Πατσιά, Παρασκευή Κυρίτση, Αλέκο Δημόπουλο, Ταλιαμπέ Παντελή και Γρηγόρη Καρανικόλα για τις ιδέες; τους, τη συμμετοχική τους διάθεση και την υπομονή τους, αλλά και στους αξιόλογους εκπαιδευτικούς για την υποστήριξη και την καθοδήγηση.

Δείτε τα αποτελέσματα στον σύνδεσμο: https://www.britishcouncil.gr/life-skills

Attachments