Μεσολογγίτικο Γλέντι στη Βιβλιοθήκη της Διεξόδου

Την Παρασκευή 21 Ιουνίου 2019, μετά από πρόσκληση του ιδρυτή της Διεξόδου κου Νίκου Κορδόση, οργανώσαμε παραδοσιακό γλέντι στη Βιβλιοθήκη της Διεξόδου, στα στενάκια του Μεσολογγίου.

Όλοι οι συντελεστές της Διεξόδου μας υποδέχτηκαν ζεστά και φιλόξενα. Η τιμή για το σχολείο είναι μεγάλη, καθώς αυτή την πρώτη χρονιά λειτουργίας, μας έδειξαν την αμέριστη υποστήριξή τους.

Εκ μέρους του σχολείου εκφώνησαν λόγο η διευθύντρια και ο εκπαιδευόμενος Σπύρος Καπνίσης.

Το γλέντι περιελάμβανε μεσολογγίτικους ψαρομεζέδες, γαύρο, αβγοτάραχο, παστά ψάρια, λαχανόπιτα, κρασάκι, ούζο ΤΡΙΚΕΝΕ και αναψυκτικά.

Με το γλέντι αυτό έκλεισαν ευχάριστα και διασκεδαστικά τα δύο σχέδια δράσης που υλοποιήθηκαν φέτος, με πολλές ιστορικές και διατροφικές αναφορές.