Μαγειρεύουμε παραδοσιακές Μεσολογγίτικες συνταγές

Την Τετάρτη 23/1/2019 επισκεφθήκαμε την Επαγγελματική Σχολή του ΟΑΕΔ στο Μεσολόγγι. Μας καλωσόρισαν ο Διευθυντής κος Ιωάννης Κουτρουμπούσης, ο υποδιευθυντής κος Κώστας Καπλανίδης και οι εκπαιδευτικοί και μας μίλησαν για το σκοπό των σχολών. Έπειτα οι εκπαιδευόμενοι χωρίστηκαν σε δύο ομάδες και στα εργαστήρια μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής μαγείρεψαν αντίστοιχα ψάρια σαβόρο και χαλβά κουταλιού με αλεύρι. Οι εκπαιδευόμενοι συμμετείχαν ενεργά και κατάφεραν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις της βιωματικής δράσης.

Έπειτα γευτήκαμε όλοι τις υπέροχες παραδοσιακές γεύσεις που δημιούργησαν. Ευχαριστούμε θερμά την διοίκηση και το προσωπικό της ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ για τη φιλοξενία και ευελπιστούμε στη συνεργασία μαζί τους σε διάφορους τομείς.